Halina Głowacka

AUTORKA

Halina Głowacka

Od 1992 r. pracuję jako lekarz stomatolog, czyli dentystka. Od studiów zastanawiałam się „Co zrobić, by ludzie mieli zdrowe zęby?

Teraz realizuję swoje pomysły, by zdrowe zęby moich małych pacjentów stały się w przyszłości ich rzeczywistością. Doceniam zapamiętywanie poprzez wiersza i piosenki powtarzanie.

Będąc w liceum (I LO w Tarnowie) uczestniczyłam w przygotowaniach do sztuki teatralnej „Dziady” część III – Adama Mickiewicza. Koledzy z klasy powtarzali tekst wielokrotnie. My, dziewczyny, siedziałyśmy na widowni i słuchałyśmy kolejnych prób.

Jakież było moje zaskoczenie, gdy zauważyłam, że teksty są mi znane podobnie, jak moim kolegom – aktorom. Mimo że byłam biernym słuchaczem stałam się właścicielką treści. Nawet teraz, po latach, mogę odtworzyć role.

Jako dentystka marzę, by małe dzieci zapamiętały treści, które będą je prowadziły drogą zdrowego uśmiechu przez całe życie. Powtarzane wiersze, podczas poprawiania mycia zębów przez rodzica, jego dziecko zapamięta i przypomni sobie za każdym razem, gdy weźmie do ręki szczoteczkę do zębów.

„Powtarzanie jest matką nauk” (łac.: Repetitio mater studiorum est), a nauka i zabawa to wielka przyjemność.

Zachęcam do skorzystania z przygotowanych przeze mnie wierzy, które mogą Państwo zakupić w moim sklepie.