Odkrywanie Mocy Migdałów: Wapń dla Twoich Kości i Zębów

Niesamowite Zalety Migdałów w Ciąży: Kwas foliowy, Żelazo, Energia z Tłuszczu i Więcej! Posiadają dużą zawartość kwasu foliowego. Zapobiega on wadom cewy nerwowej i powikłaniom ciąży. Niweluje ryzyko rozszczepienia kręgosłupa i poronień. Są źródłem żelaza, które jest niezbędne do wytwarzania…

Przeczytasz ten tekst w 4 min.

Migdały w misce

Niesamowite Zalety Migdałów w Ciąży: Kwas foliowy, Żelazo, Energia z Tłuszczu i Więcej!

Posiadają dużą zawartość kwasu foliowego. Zapobiega on wadom cewy nerwowej i powikłaniom ciąży. Niweluje ryzyko rozszczepienia kręgosłupa i poronień.

Są źródłem żelaza, które jest niezbędne do wytwarzania matczynej i płodowej hemoglobiny. Pomagają ograniczyć uczucie mdłości.

Stanowią zdrowe źródło energii z tłuszczu a nie z węglowodanów. Są orzechami.
Więcej przeczytaj na: „Czy można jeść orzechy w ciąży, czyli czym skorup…” https://dietetycy.org.pl/orzechy-w-ciazy/ Smacznego!

Swoją drogą dlaczego w migdałach firmy BakaD Or jest 7,6g węglowodanów (w tym 4,9 cukru) a w BAKALINO 4,5g węglowodanów (w tym 4,5 cukru)?

Migdały – Skarbnica Wapnia

Wapń to jeden z kluczowych minerałów odpowiedzialnych za utrzymanie naszego zdrowia kości i zębów. O ile wiele osób kojarzy wapń z nabiałem, to migdały stanowią smaczne i zdrowe źródło tego ważnego składnika. Warto dowiedzieć się, dlaczego migdały mogą być doskonałym dodatkiem do diety, wspierającym budowę i utrzymanie struktury kości i zębów.

Migdały są jednym z najlepszych orzechów pod względem zawartości wapnia. 100 g migdałów dostarcza około 264 mg wapnia. To może nie brzmieć imponująco, ale biorąc pod uwagę, że spożycie dzienne dorosłego człowieka wynosi około 1000-1300 mg wapnia, to każda ilość jest cenna. Dodając migdały do codziennej diety, możemy skorzystać z ich bogactwa wapniowego.

Wapń i Zdrowe Kości

Wapń jest niezbędny do prawidłowego wzrostu i utrzymania kości. Brak wapnia może prowadzić do osłabienia kości, zwiększając ryzyko złamań. Dlatego jest to szczególnie ważne w okresie dzieciństwa, kiedy kości rosną i kształtują się, a także w okresie starzenia, kiedy zachowanie mocnych kości jest priorytetem.

Wapń dla Zębów

Wapń jest także kluczowy dla zdrowia jamy ustnej. Bez wapnia, zęby tracą swoją twardość i stają się bardziej podatne na próchnicę. Ponadto, wapń bierze udział w procesach remineralizacji szkliwa, pomagając zabezpieczyć zęby przed uszkodzeniami.

Jak Włączyć Migdały do Diety

Migdały można jeść na wiele sposobów. Można je dodawać do musli, sałatek, jogurtów, a także jeść jako przekąskę. Warto jednak pamiętać, że migdały są kaloryczne, więc trzeba z nimi uważać, jeśli dbasz o masę ciała.

Zobacz także

Woda a karmienie piersią

Woda a karmienie piersią

Reading Time: 2 min.

Jestem matką trójki dzieci. Naturalnym było dla mnie karmienie ich piersią. To, według mnie, najpiękniejszy dla dziecka prezent od matki…

Czytam
Gang mocniaków

Odwodnienie kobiety w ciąży – Wszystko płynie!

Reading Time: 2 min.

A skoro stale krew w nas płynie to ciągle potrzebujemy wody, by strumień trwał. Nie można dopuścić do sytuacji odwodnienia…

Czytam
Kobieta w ciąży

Ciąża a witamina D3

Reading Time: 2 min.

Ciąża to szczególny czas, gdzie wychodzą wszelkie niedobory minerałów, w tym witaminy D3. Efekty mogą demonstrować się już w ciąży…

Czytam